Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2330
mod_vvisit_counterDje8489
mod_vvisit_counterKete jave40132
mod_vvisit_counterTe gjitha7996235

"Vllaznia B" merr një trepikësh me shumë vlerë. Fiton 2-1 ndaj Tërbunit

Shtyp pdf

Një ndeshje shumë e fortë është zhvilluar pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" në mes Vllaznisë B dhe Tërbunit. Të dy skuadrat siç dihet, janë në luftë për mbijetesë dhe fitorja e shkodranëve, u ka dhënë frymëmarrje atyre. Kuqeblutë e trajnerit Kraja kanë fituar me rezultatin 2-1 në këtë sfidë. Ata kanë shënuar shumë shpejt të dy golat e kësaj ndeshje. Fillimisht me anë të Hallunajt që në minutën e 9-të i cili shfrytëzon një pakujdesi të mbrojtësve pukjanë në largimin e topit nga zona. Ndërkohë në minutën e 18-të Hajdari ka shfrytëzuar një pasim të saktë nga e djathta dhe e ka dërguar topin në rrjetë.Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 2-0. Në të dytën ndërkohë, Jurgen Gjini ka shënuar të vetmin gol për Tërbunin por që nuk i ka mjaftuar për të marrë pikë. Me fitoren e sotme, Vllaznia B siguron play out-in ndërkohë që pukjanët kanë një sfidë shumë të rëndësishme javën e fundit në fushën e tyre ndaj Korabit.

www.vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al