mod_vvisit_counterTe gjitha4849329

Tjetër firmë me futbollistët e Akademisë. Kontratë edhe për Enes Isufin

Drejtuesit e klubit të futbollit Vllaznia bëjnë realitet firmosjen e një tjetër kontrate me një futbollist të Akademisë që premton shumë për të ardhmen. Bëhet fjalë për mbrojtësin Enes Isufi. Firmosja e kontratës me këtë futbollist është bërë pikërisht ditën e sotme e cila me shumë të ngjarë do të mbahet mend gjatë në kujtesën e tij pasi ka patur tre gëzime në një ditë. Së pari, ka hedhur për të parën herë firmë në një kontratë si profesionist.

Me shumë...

"Vllaznia B" fiton në Tiranë 1-0 ndaj "Partizani B". Play off-i gjithnjë e më pranë

Ekipi i dytë i të rriturve i klubit tonë, "Vllaznia B" ka arritur një fitore shumë të rëndësishme pasditen e sotme në ndeshjen e rradhës për kampionat. Ai është ndeshur në kryeqytet me "Partizani B" dhe ka fituar me rezultatin 1-0. Një trepikësh ky shumë i rëndësishëm për ecurinë e mëtejshme të këtij ekipi, për të cilin tashmë play off-i është gjithnjë e më pranë. Përballja e sotme ka qenë shumë e rëndësishme pasi edhe kundërshtari ishte ende në lojë për të pretenduar zënien e vendit të dytë.

Me shumë...

Vllaznia U-19 "shpartallon" Brians 6-0 dhe ruan vendin e parë në renditje

19 vjeçarët e Vllaznisë kanë arritur një tjetër fitore në kampionat, madje me rezultat shumë të thellë, 6-0 ndaj Brians. Takimi i luajtur mesditën e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" është dominuar në të gjitha drejtimet nga futbollistët e drejtuar nga trajnerët Beqiri e Kaçi. Ka qenë sulmuesi Pusi ai që ka zhbllokuar i pari rezultatin ndërkohë që në minutat e fundit të pjesës së parë do vinin edhe dy gola të tjerë të shënuar nga Isufi e Palushani. Pjesa e parë do të mbyllej me shifrat 3-0.

Me shumë...

Enes Isufi dhe Senad Hysenaj grumbullohen në kombëtaren U-19

Dy futbollistë të tjerë të Akademisë Vllaznia grumbullohen sërish në ekipet kombëtare. Bëhet fjalë për Enes Isufin dhe Senad Hysenajn. Të dy ata ditën e nesërme do të paraqiten në kompleksin "Tropikal" në Durrës për t'u vënë në dispozicion të trajnerit të kombëtares U-19 Erjon Bogdani. Ky do të jetë një grumbullim katërditor për të parë gjendjen e secilit futbollist në prag të aktiviteteve të ardhshme.

Me shumë...

Femrat e Vllaznisë matematikisht kampione dy javë para fundit

Me fitoren e arritur pasditen e sotme ndaj Apolonisë me rezultatin 2-0, Vllaznia për femra është matematikisht kampione e Shqipërisë dy javë përfundimit të kampionatit.

Me shumë...

Vllaznia ndal serinë e rezultateve pozitive. Mundet 0-2 në Vlorë

Pas 6 rezultatesh pozitive, kuqeblutë janë ndalur pasditen e sotme në Vlorë nga Flamurtari, pikërisht në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të Superligës. Vendasit kanë fituar me rezultatin 2-0 falë golave të realizuar përkatësisht nga një në çdo pjesë, me Bushiç që ka kaluar ata në avantazh në minutën e 7’ dhe Alvezh që ka shënuar golin e dytë në të 61’.

Nga ana tjetër, dy traversat e Vllaznisë, të regjistruara nga Bardulla dhe Tafili, kanë qenë të pamjaftueshme për të ruajtur serinë e rezultateve pozitive. Përpos tyre, kjo ndeshje ka patur brenda edhe dy raste të dyshimta teksa sulmuesi Hebaj është penguar në mënyrë të parregullt dy herë brenda zonës së kundërshtarit por arbitri luksemburgas që ka drejtuar këtë ndeshje, nuk ka qenë i mendimit për 11-metërsha. Pavarësisht kësaj ndalese, Vllaznia duket e vendosur për të vijuar rrugën e saj për rikthimin sërish në vendin e katërt në renditje.

Tek Vllaznia janë të bindur. Nga Vlora nuk kthehemi pa pikë

Flamurtari- Vllaznia është sfida e rradhës që do të ketë ekipi shkodran, sfidë e cila do të luhet të shtunën në orën 19.00 në stadiumin e qytetit të Vlorës. Për vendasit do të jetë një ndeshje për "jetë a vdekje" megjithatë pjestarët e ekipit shkodran, drejtori sportiv Eugent Zeka dhe dy futbollistët Arsid Kruja dhe Erald Çinari janë shprehur të bindur se nga Vlora nuk do kthehen pa pikë.

Me shumë...

Pesë futbollistët e Akademisë Vllaznia nisin grumbullimin me Kombëtaren U-17

Paraditen e sotme ka nisur në Durrës grumbullimi i kombëtares U-17 nën drejtimin e trajnerit Xhemal Mustedanagiç. Siç kemi bërë të ditur edhe më parë, pjesë e këtij grumbullimi janë edhe pesë futbollistë të Akademisë Vllaznia. Bëhet fjalë për Entoni Shkoza, Egzon Shima, Rigers Xhahysa, Rigon Krymi dhe Edison Gjurkaj të cilët janë elementë të spikatur të ekipit U-16 të Akademisë së klubit tonë.

Me shumë...

Vllaznia ndal sërish Partizanin. Ngjitet në vendin e katërt

Kuqeblutë tregojnë sërish karakter, dinjitet dhe tregojnë forcën e tyre përsëri. Këtë herë ndaj Partizanit sërish, me të cilin vazhdon seria e rezultateve pozitive. Në "Loro Boriçi" pasditen e sotme, Vllaznia ka barazuar 1-1 ndaj të kuqve, madje ajo ka qenë shumë pranë fitores. Takimi ka patur brenda shumë emocione. Ka nisur mirë për vendasit të cilët ndonëse me pesë mungesa në formacion, janë shfaqur shumë dinjitozë në fushën e lojës.