mod_vvisit_counterDje4409
mod_vvisit_counterKete jave30225
mod_vvisit_counterTe gjitha5876798

Vllaznia në përgatitjet e fundit për ndeshjen me Teutën

Ditën e sotme, ekipi i Vllaznisë ka vijuar me procesin stërvitor teksa paradreke, futbollistët kanë punuar në palestër ndërsa pasdite kanë zbritur në fushën e stërvitjes për të vijuar me programin tekniko-taktik. I vetmi futbollist që nuk ka mundur dot të stërvitet me grupin e lojtarëve ka qenë mesfushori Krymi që ka një shqetësim muskular dhe për këtë arsye është lënë pushim nga ana e stafit mjekësor.

Me shumë...

Ekipi i Vllaznisë në teatrin "Migjeni" për Festivalin e "Luleborës"

Mbrëmjen e djeshme në teatrin "Migjeni" ka nisur Festivali i këngës qytetare "Luleborë" që organizohet nga Bashkia Shkodër. Në natën e parë, për të ndjekur emocionet e këtij Festivali ka patur edhe disa të ftuar specialë, pikërisht futbollistët dhe stafin teknik të ekipit të futbollit të Vllaznisë. Ftesa e ardhur për këtë eveniment, është mirëpritur nga pjestarët e këtij ekipi që nuk kanë hezituar të jenë të pranishëm në teatrin "Migjeni" për të ndjekur me kërshëri emocionet që u kanë dhuruar 11 këngët qytetare të kënduara në skenë.

Me shumë...

Zyrtare: Ndeshja Vllaznia- Lushnja shtyhet për me datë 22 nëntor

Dilemat se ku do të luhet ndeshja Vllaznia- Lushnja marrin fund. Kërkesa e klubit tonë për ta shtyrë për një datrë tjetër këtë takim, ka gjetur aprovimin e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe të klubit lushnjar dhe për këtë arsye është rënë dakord që ky takim të luhet më datë 22 nëntor ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi".

Me shumë...

Vllaznia U-17 merr një tjetër fitore, ndalet Vllaznia U-19

Java e shtatë e kampionateve të moshave ka dhuruar një tjetër fitore për ekipin e 17 vjeçarëve të Akademisë së klubit tonë ndërkohë që disi papritur ndoshta, ka humbur ekipi i 19 vjeçarëve ndaj njërit prej rivalëve më të fortë të kampionatit, Shkëndisë së Tiranës. Sa i takon ndeshjes së parë, goli i shënuar nga sulmuesi Rejdison Gjurkaj në pjesën e dytë i ka mjaftuar ekipit Vllaznia U-17 të fitojë një tjetër ndeshje.

Me shumë...

Test kontrolli për dy ekipet e Vllaznisë. Trajnerët Gjoka e Kraja të kënaqur

Ndeshja e kontrollit në mes ekipit të parë të Vllaznisë dhe ekipit "B", e zhvilluar pasditen e së shtunës në fushën sportive të kompleksit "Hasaj", ia vlejti qëllimit. Trajneri Ernest Gjoka dhe stafi i tij kanë patur mundësi që të shohin të gjithë elementet e ekipit të dytë dhe të krijojnë një ide sa i takon gjendjes dhe formës së tyre dhe në të ardhmen do t'i kenë në vëmendjen e tyre.

Me shumë...

Vllaznia vijon procesin stërvitor me dy seanca në ditë

Ekipi i Vllaznisë ka vijuar me përgatitjet e tij për ndeshjen e rradhës ndaj Lushnjës. Edhe ditën e sotme, programi stërvitor ka vijuar me dy seanca. Një gjë e tillë po bëhet me qëllim rritjen e parametrave fizike të futbollistëve dhe për të korigjuar problemet që kanë patur në këtë drejtim.

Me shumë...

Vllaznia nuk ia del, mundet 0-2 në Korçë ndaj Skënderbeut

Skuadra shkodrane nuk ia ka dalë të marrë pikë në ndeshjen e rradhës, atë të luajtur pasditen e së dielës në Korçë ndaj Skënderbeut. Ky i fundit ka fituar me rezultatin 2-0 me dy gola të shënuar në pjesën e dytë të ndeshjes. Në fakt, kanë qenë shkodranët ata që duhej të kishin shënuar të paktën dy herë me rastet që iu shfaqën sulmuesit Atsina.

Me shumë...

Vllaznia U-19 fiton 2-1 ndaj AAS, Vllaznia U-17 bën goleadë

Vllaznia U19Ndeshjet e sotme të ekipeve të Akademisë Vllaznia kanë dhuruar edhe dy fitore te tjera për ekipet tona. Kështu, 19 vjeçarët kanë fituar 2-1 ndaj AAS ndërsa 17 vjeçarët kanë fituar me goleadë, 9-0 ndaj të njëjtit kundërshtar.
Ndeshja e sotme në mes ekipeve të 19 vjeçarëve të AAS dhe Vllaznisë ka marrë kuptimin e vërtetë të një ndeshje "derbi".

Me shumë...

"Vllaznia B" fiton 1-0 ndaj Besës. Vendos goli i Arsen Hajdarit

Ka mjaftuar goli i Arsen Hajdarit për t'i dhuruar fitoren e parë në këtë kampionat "Vllaznisë B" ndaj Besës së Kavajës. Lojtari i njohur ka shfrytëzuar një top të mbetur në zonën mike, e ka goditur fort me të majtën dhe ai është përplasur në pjesën e poshtme të traversës duke përfunduar më pas në rrjetë. Ka ndodhur kjo në minutën e 20-të.