Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2302
mod_vvisit_counterDje9310
mod_vvisit_counterKete jave31615
mod_vvisit_counterTe gjitha7987718

KOMUNIKATË PËR SHTYP

Shtyp pdf

KF Vllaznia bën të ditur se për shkaqe të ligjshme, ka ndërprerë kontratën e punës me futbollistin Charles Buaku Atsina. Lojtari në fjalë ka shkelur të gjitha pikat e kontratës sportive por edhe ato të Kodit të Punës të Republikës së Shqipërisë duke mos e respektuar atë. Fillimisht duke u paraqitur me një javë vonesë në stërvitje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Sot në orën 09.00 nis shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Kukësi

Shtyp pdf

Sot në orën 09.00 në sportelet pranë stadiumit "Loro Boriçi" do të nisë shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Kukësi që do të luhet pasditen e së premtes në orën 17.00. Çmimet e biletave do të jenë si në ndeshjet e tjera, pra 200 lekë për tribunat, C, D dhe E, 500 lekë për tribunat A dhe B si dhe 1000 lekë për tribunën VIP.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Lika: Unë besoj tek fitoja ndaj Kukësit, ftoj edhe tifozët në stadium

Shtyp pdf

Kapiteni i Vllaznisë Gilman Lika është i bindur se ndaj Kukësit të premten skuadra e tij do të mundet të marrë në fitore e cila do të ishte në fakt shumë e rëndësishme për ecurinë e saj të mëtejshme në kampionat. Në një prononcim për mediat, mesfushori shkodran vlerëson përgatitjet e bëra si dhe lojtarët e ardhur nga merkatoja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

KF Vllaznia firmos me kapitenin e ekipit U-19 Rahova

Shtyp pdf

Klubi i Futbollit Vllaznia ka zyrtarizuar sot një tjetër firmë në kontratë. Këtë herë me një futbollist të Akademisë Vllaznisë. Bëhet fjalë për lojtarin e ekipit U-19 Arsaed Rahova. Kontrata e tij me klubin ka një afat trevjeçar. Rahova është kapiteni i ekipit U-19 dhe ka spikatur me paraqitjet e tij teksa luan edhe si mbrojtës krahu por edhe si mesfushor. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia fiton miqësoren ndaj Tërbunit me rezultatin 1-0

Shtyp pdf

Me rezultatin 1-0 është mbyllur  ndeshja miqësore në mes Vllaznisë dhe Tërbunit, e luajtur pasditen e së premtes në stadiumin “Loro Boriçi”. Fatin e këtij takimi e ka vendosur goli I shënuar nga mesfushori Erald Çinari në minutën e 54-të të ndeshjes. Në fakt nuk kanë munguar edhe rastet e tjera për kuqeblutë por gjithsesi nuk janë shfrytëzuar si duhet nga ana e tyre.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Trajneri Gjoka: Jam i kënaqur me skuadrën dhe merkaton e zhvilluar

Shtyp pdf

Natyrisht që atë nuk e ka ngrohur rezultati i thellë i arritur në fitoren e sotme ndaj Vllaznisë B me rezultatin 7-1. Ernest Gjoka e ka të qartë se kundërshtarët në kampionat do të jenë shumë më të fortë megjithatë ai është i kënaqur nga reagimi i skuadrës së tij.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia bind në miqësoren e parë. Fiton 7-1 ndaj Vllaznisë B

Shtyp pdf

Kuqeblute kane bindur ne te paren miqesore, ate te zhvilluar ndaj Vllaznise B duke fituar me rezultatin e thelle 7-1. Kuptohet qe niveli i kundershtarit nuk ka qene ai i duhuri megjithate per trajnerin Gjoka e rendesishme ka qene te shohe skuadren ne fushen e lojes ngaqe piese e saj tashme jane edhe 4 lojtare te rinj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Malota i lumtur: Realizova një ëndërr, të vesh fanellën e Vllaznisë

Shtyp pdf

Pas firmës së hedhur mbrëmjen e së mërkurës në kontratë, blerja më e re e Vllaznisë- Renato Malota, ka nxituar të udhëtojë drejt Ulqinit për t'iu bashkuar skuadrës në stërvitje. Përpara nisjes ai ka dhënë edhe një intervistë të shkurtër për faqen zyrtare të klubit.
-Malota, si e pritët ofertën e drejtusve të Vllaznisë për t'u veshur kuqeblu?
-Oferten e Vllaznisë e prita shumë mirë sepse për mua ka qenë ëndërr që të vesh këtë fanellë sepse vllaznia është një nga ekipet më të mëdha në Shqipëri dhe gjithashu duke parë që ka një nga tifozëritë më të zjarrta në vend.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia firmos edhe me mbrojtësin Renato Malota

Shtyp pdf

Klubi i Futbollit Vllaznia sapo ka zyrtarizuar një tjetër firmë në kontratë. Renato Malota është blerja më e re e kuqebluve. Mbrojtësi lezhjan ka firmosur kontratën e re me klubin tonë bashkë me administratorin Gjyrezi. Kontratë që e lidh atë me Vllazninë deri në fundin e këtij sezoni, me opsionin për zgjatje edhe për sezonin e ardhshëm.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al